NoordenbergVertier organiseert iedere 2e zondagochtend van de maand van 11:00 tot 13:00 uur “Buurtpraat in ‘t Buurtmuseum”.
Een buurtgenoot gaat op die ochtend in gesprek met buurtgenoten over zijn of haar passie, hobby, levensvisie, werk, idee, zielenroersel, etc.
Deze editie met buurtgenoot Allard van Lenthe.
Allard van Lenthe vertelt, aan de hand van unieke foto’s, verhalen over de roerige jaren ’60 in Deventer.
Dit is er één van: bezoekers van het jongerencentrum De Zambar Brink 30 houden in 1968 een stille tocht bij de moord op de mensenrechtenactivist Martin Luther King.
De rode draad van Allards verhalen is: in de jaren ’60-’70 heeft Deventer als kunst- en cultuurstad dankzij non-conformistische jongeren, kunstenaars en linkse politici een sprong voorwaarts gemaakt.
Zijn verhalen staan op de website www.allardvanlenthe.nl
In het monumentenweekend 14 en 15 september houdt hij met de fotoexpositie ‘Zambartime’ open huis op het adres Grote Poot 10.
Gratis toegang
NoordenbergVertier wordt mogelijk gemaakt door De Fermerie, Wij Deventer, BéBéreclame, en Buurtvereniging Noordenbergkwartier.
Klik hier voor het volledige overzicht van de NoorderbergVertier activiteiten.
De Buurtvereniging Noordenbergkwartier zet zich in voor belangen van de bewoners in de buurt en richt zich op het bevorderen van leefbaarheid en samenhorigheid. Voor meer informatie over de buurtvereniging zie buurtverenigingnoordenberg.nl.